parfemy.jpg

Na základědlouholetých zkušeností vyrábíme parfémy přesněna míru našim zákazníkům, tzv. „na klíč.“ Zajišťujeme vše od výroby vůně, přes design flakonku a krabičky, balení finálního produktu do celofánu, ažpo vyřízení povinných legislativních dokumentůpro prodej v rámci EU.

Naši zákazníci dobře ví, že kvalitní a originální parfém je vhodným produktem do jejich prodejního portfolia nebo nevšedním reklamním předmětem. 

AťužVám naše parfémy pomohou k Vaší obchodní expanzi nebo Vás budou reprezentovat, úspěch je vždy zaručen.

Mandario Company vyrábí parfémy na přání, jejichž kvalita je srovnatelná, ne-li vyšší než v luxusních parfumériích. Zakládáme si na efektivních výrobních postupech, abychom našim klientům mohli nabídnout vyvážený poměr ceny a kvality. Dobrý parfém nedělá pouze samotná kvalitní vonná esence, ale především dodržení přísného technologického postupu při jeho výrobě.

Cena je vždy individuální a je dána počtem kusů, sílou parfémové kompozice, volbou obalů a dalších komponentů. Vždy je však naším cílem zákazníkům dodat vysoce kvalitní parfém v krásném balení a za přijatelnou cenu.

Naší velkou předností je výroba parfémů již od 100 kusů.

Pojďte s námi nahlédnout do výroby parfémů!

 

Parfémové kompozice

Základem parfému jsou vonné esence, ze kterých parfumér vytvoří Vaši unikátní parfémovou kompozici. Tyto esence nakupujeme od několika výrobců z celého světa, abychom pro Váš parfém vybrali ty nejkvalitnější suroviny. Jsme Vám tak schopni nabídnout velmi vysokou kvalitu za  velmi nízké ceny.

Vybírat můžete z tisíce druhů vůní.

Spojením kvalitní vonné esence a našeho technologického postupu Vám umíme vyrobit podmanivou vůni dle Vašeho přání.

Obecně výroba parfému spočívá ve výrobě parfémové kompozice z jednotlivých vonných esencí a její následném smíchání s lihovým roztokem a malým množstvím vody. Následuje technologický postup, který trvá pár dní až několik měsíců, aby se docílilo požadované kvality.

 

Vonné esence

Vonné esence se nejčastěji dělí podle způsobu, kterým se získávají:

  • syntetické – kumarin – syntetizován z terpenů
  • z rostlinných zdrojů – kůra, květiny, ovoce, pryskyřice, kořeny, semena, listy, větvičky
  • z živočišných zdrojů – ambra (velryba), cibetka, včelí vosk a med, pižmo (z jelenů), kůže

Vonné esence se uvolňují v různých časových kompozicích. Podle toho rozeznáváme:

1. Hlavu parfému
Hlava parfému zprostředkuje první dojem z parfému, který je vnímán bezprostředně po jeho aplikaci (v rozmezí 1-5 minut). Tvoří ji malé a lehké molekuly, které mají schopnost se rychle odpařovat. Mají slabší fixační vlastnosti. Úkolem je harmonicky připravit parfém na úvod do další kompozici – srdce parfému. Hlava parfému je velmi důležitá pro prodej parfému (nejčastěji citrusy, květiny, čerstvé ovoce apod.), neboť první dojem velmi často rozhoduje o nákupu parfému.
2. Srdce parfému

Přichází na řadu poté, co kůže tvoří chemickou reakci s parfémem, obvykle po odeznění hlavy parfému (obvykle po několika minutách). Srdce parfému tvoří středně prchavé látky. Proto je cítit mnohem déle než hlava. Obvykle to jsou 2 až 3 hodiny. Srdce parfému určuje celkový charakter vůně, tudíž bývá výraznější a je podpořeno aromatickými esencemi, které přicházejí na řadu později v základu parfému. Nejčastějšími ingrediencemi srdce jsou květiny, například růže nebo jasmín.

3. Základ parfému

Objeví se po vyprchání srdeční kompozice a jedná se o nejvíce stabilní a trvalé látky. Základ udává pevnost a hloubku parfému. Je vnímán již po 30 minutách od aplikace parfému a setrvává až 24 hodin. Jeho úkolem je naladit a vytvořit harmonické spojení s kůží a zafixovat parfém (nejčastěji pižmo, jantar, vanilka, kadidlo.

Flakonky

Následuje stáčení parfému do flakonků.

Na flakoncích budete mít svůj vlastní grafický design. Flakonek umíme vyrobit i na míru, což je možné u lisovaného skla od desítek tisíc kusů. U foukaného skla možno i v desítkách kusů, ale není to nejlevnější záležitost. V opačném případě si můžete vybrat z mnoha různých flakonků od různých dodavatelů z celého světa.

Grafika na flakonku může být tvořena laserem, silikonem, sítotiskem, tampónovým tiskem, pískováním, vypalováním či třeba etiketou. Záleží, co se Vám líbí a jaké jsou vaše cenové možnosti. Více informací o flakoncích se dozvíte na stránce flakonky.

Již takto hotový produkt lze dále upravovat a designovat pomocí kůže, kovu, mramoru,  papíru, atd.

 

Zabalení

Je-li parfém hotový, zabalí se do papírové krabičky, či jiných méně běžných materiálů.

Papírová krabička může být různé kvality a tloušťky. Lze samozřejmě použít parciální lak, slepotisk, termotisk či jiné metody vizuálního a hmatového zvýraznění. Grafický design je plně ve vaší kompetenci. Krabička může být samozřejmě zabalena ve folii či celofánu.

 

Legislativa

Aby byly naše služby komplexní, můžeme vám zařídit veškerou potřebnou dokumentaci a povolení, abyste vaše parfémy mohli prodávat v celé EU. Jedná se zejména o:

  • dermatologické testy
  • hodnocení bezpečnosti kosmetického prostředku pro zdraví osob
  • notifikace kosmetického výrobku v registru EU
  • zajištění odpovědné osoby s potřebným vzděláním.

 

Normy

Stále se zmiňujeme o parfémech. Dle mezinárodních norem vyrábíme skutečné parfémy, na požádání vám vyrobíme i parfémovou či toaletní vodu.

Orientační rozdělení „parfémů“ dle norem obsahu vonných esencí v lihu

85% všech výrobků na světě jsou:

kolínská voda

 

3 – 5 % vonných esencí

toaletní voda (Eau de Toilette)

 

4 – 8 % vonných esencí

parfémovaná voda

 

8 – 15 % vonných esencí

 

Naše společnost, Mandario Company s.r.o. přednostně vyrábí parfémy, které mají 16 – 30 % vonných esencí.

Standardně dáváme do parfémů 18% parfémové kompozice.

Jak jsme se zmiňovali výše, nezáleží jen na množství a kvalitě vonných esencí, ale i na technologickém postupu, který je třeba provést. To, že smícháte kvalitní parfémovou kompozici s denaturalizovaným lihem a naplníte do lahviček, ještě neznamená, že vznikne kvalitní parfém. Je třeba specifický postup, který zaručí např. nezakalenou tekutinu, výdrž a stálost vůně, aniž by parfém měnil svou vůni, jak nemá, atd. I tím se lišíme od průměrných výrobců.

Kromě komplexní výroby parfému dle vlastního návrhu Vám můžeme dodat i jednotlivé komponenty potřebné pro výrobu.