parfemy.jpg

S výrobou parfémů máme bohaté zkušenosti, díky kterým dokážeme vyrábět vysoce individualizované parfémy dle přání našich zákazníků. Zákazníkům nabízíme komplexní řešení výroby parfémů, proto parfémy dodáváme zpravidla včetně krabičky, zabalení do celofánu, zařídíme legislativu pro EU a parfémy dopravíme na adresu, kterou si určíte, tzv. „na klíč“. Naši zákazníci dobře vědí, že kvalitní a originální parfém je vhodným produktem do jejich prodejního portfolia nebo nevšedním reklamním předmětem. Ať už Vám naše parfémy přispějí k Vaší obchodní expanzi nebo Vás budou reprezentovat, vždy je úspěch zaručen. 

Vyrábíme parfémy na přání, které jsou ve srovnatelné či lepší kvalitě než parfémy ve značkových parfumériích. Zároveň se však snažíme o jejich efektivní výrobu tak, aby byl zachován skvělý poměr mezi cenou a kvalitou. Není to otázka jen kvalitní vonné esence a olejů, důležitý je i technologický postup se zachováním přísných farmaceutických pravidel a správné výrobní praxe. Cena je pak vždy individuální a je určována zejména počtem kusů, sílou parfémové kompozice, volbou obalů a dalších komponentů. Vždy je však naším cílem zákazníkům dodat vysoce kvalitní parfém s kvalitním flakonkem v krásném balení za přijatelnou cenu.

Naší velkou předností je výroba parfémů již od 100 kusů.

Pojďte s námi nahlédnout do výroby parfémů.

 

Parfémové kompozice

Základem parfému jsou vonné esence, ze kterých parfumér vytvoří vaši unikátní parfémovou kompozici. Vonné esence do parfému nakupujeme od několika výrobců z celého světa.

Je to proto, abychom mohli vybírat z velkého množství kvalitních vonných esencí versus nízká cena. A to abychom i při výrobě jakékoliv vůně, jsme byly stále při vysoké kvalitě nejlevnější.

K výběru je tisíce druhů vůní.

Spojením kvalitní vonné esence a našeho technologického postupu Vám umíme vyrobit podmanivou vůni dle Vašeho požadavku.

Všeobecně výroba parfémů spočívá ve výrobě parfémové kompozice  a jejím smícháním s kvalitním lihovým roztokem a malým množstvím vody. Následuje technologický postup výroby, který trvá pár dní až několik měsíců, aby se docílilo požadované kvality.

 

Vonné esence

Vonné esence se nejčastěji dělí podle toho, jak jsou získávány na:

  • syntetické – kumarin – syntetizován z terpenů,
  • z rostlinných zdrojů – kůra, květiny, ovoce, pryskyřice, kořeny, semena, listy, větvičky,
  • z živočišných zdrojů – ambra (velryba), cibetka, včelí vosk a med, pižmo (z jelenů), kůže,
  • z přírodních zdrojů – lišejníky, mořské trávy a řasy

Vonné esence se uvolňují v různých časových kompozicích. Podle toho rozeznáváme:

1. Hlavu parfému
Hlava parfému zprostředkuje první dojem z parfému, který je vnímán bezprostředně po jeho aplikaci (v rozmezí 1-5 minut). Tvoří ji malé a lehké molekuly, které mají schopnost se rychle odpařovat. Mají slabší fixační vlastnosti. Úkolem je harmonicky připravit parfém na úvod do další kompozici – srdce parfému. Hlava parfému je velmi důležitá pro prodej parfému (nejčastěji citrusy, květiny, čerstvé ovoce apod.), neboť první dojem velmi často rozhoduje o nákupu parfému.
2. Srdce parfému

Přichází na řadu poté, co kůže tvoří chemickou reakci s parfémem, obvykle po odeznění hlavy parfému (obvykle po několika minutách). Srdce parfému tvoří středně prchavé látky. Proto je cítit mnohem déle než hlava. Obvykle to jsou 2 až 3 hodiny. Srdce parfému určuje celkový charakter vůně, tudíž bývá výraznější a je podpořeno aromatickými esencemi, které přicházejí na řadu později v základu parfému. Nejčastějšími ingrediencemi srdce jsou květiny, například růže nebo jasmín.

3. Základ parfému

Objeví se po vyprchání srdeční kompozice a jedná se o nejvíce stabilní a trvalé látky. Základ udává pevnost a hloubku parfému. Je vnímán již po 30 minutách od aplikace parfému a setrvává až 24 hodin. Jeho úkolem je naladit a vytvořit harmonické spojení s kůží a zafixovat parfém (nejčastěji pižmo, jantar, vanilka, kadidlo.

Flakonky

Následuje stáčení parfému do flakonků.

Na flakoncích budete mít svůj vlastní grafický design. Flakonek umíme vyrobit i na míru, což je možné u lisovaného skla od desítek tisíc kusů. U foukaného skla možno i v desítkách kusů, ale není to nejlevnější záležitost. V opačném případě si můžete vybrat z mnoha různých flakonků od různých dodavatelů z celého světa.

Grafika na flakonku může být tvořena laserem, silikonem, sítotiskem, tampónovým tiskem, pískováním, vypalováním či třeba etiketou. Záleží, co se Vám líbí a jaké jsou vaše cenové možnosti. Více informací o flakoncích se dozvíte na stránce flakonky.

Již takto hotový produkt lze dále upravovat a designovat pomocí kůže, kovu, mramoru,  papíru, atd.

 

Zabalení

Je-li parfém hotový, zabalí se do papírové krabičky, či jiných méně běžných materiálů.

Papírová krabička může být různé kvality a tloušťky. Lze samozřejmě použít parciální lak, slepotisk, termotisk či jiné metody vizuálního a hmatového zvýraznění. Grafický design je plně ve vaší kompetenci. Krabička může být samozřejmě zabalena ve folii či celofánu.

 

Legislativa

Aby byly naše služby komplexní, můžeme vám zařídit veškerou potřebnou dokumentaci a povolení, abyste vaše parfémy mohli prodávat v celé EU. Jedná se zejména o:

  • dermatologické testy
  • hodnocení bezpečnosti kosmetického prostředku pro zdraví osob
  • notifikace kosmetického výrobku v registru EU
  • zajištění odpovědné osoby s potřebným vzděláním.

 

Normy

Stále se zmiňujeme o parfémech. Dle mezinárodních norem vyrábíme skutečné parfémy, na požádání vám vyrobíme i parfémovou či toaletní vodu.

Orientační rozdělení „parfémů“ dle norem obsahu vonných esencí v lihu

85% všech výrobků na světě jsou:

kolínská voda

 

3 – 5 % vonných esencí

toaletní voda (Eau de Toilette)

 

4 – 8 % vonných esencí

parfémovaná voda

 

8 – 15 % vonných esencí

 

Naše společnost, Mandario Company s.r.o. přednostně vyrábí parfémy, které mají 16 – 30 % vonných esencí.

Standardně dáváme do parfémů 18% parfémové kompozice.

Jak jsme se zmiňovali výše, nezáleží jen na množství a kvalitě vonných esencí, ale i na technologickém postupu, který je třeba provést. To, že smícháte kvalitní parfémovou kompozici s denaturalizovaným lihem a naplníte do lahviček, ještě neznamená, že vznikne kvalitní parfém. Je třeba specifický postup, který zaručí např. nezakalenou tekutinu, výdrž a stálost vůně, aniž by parfém měnil svou vůni, jak nemá, atd. I tím se lišíme od průměrných výrobců.

Kromě komplexní výroby parfému dle vlastního návrhu Vám můžeme dodat i jednotlivé komponenty potřebné pro výrobu.