privete label parfém

Na základě mnohaletých zkušeností vyrábíme parfémy přesně na míru našim zákazníkům, tzv. „na klíč.“ Zajišťujeme vše od výroby vůně, přes design flakonku a krabičky, balení finálního produktu do celofánu, až po vyřízení povinných legislativních dokumentů pro prodej v rámci EU.

Naši zákazníci dobře ví, že kvalitní a originální parfém je vhodným produktem do jejich prodejního portfolia nebo nevšedním reklamním předmětem. 

Ať už Vám naše parfémy pomohou k Vaší obchodní expanzi nebo Vás budou reprezentovat, úspěch je vždy zaručen!

Mandario Company vyrábí parfémy na přání, jejichž kvalita je srovnatelná, ne-li vyšší než v luxusních parfumériích. Zakládáme si na efektivních výrobních postupech, abychom našim klientům mohli nabídnout vyvážený poměr ceny a kvality. Dobrý parfém nedělá pouze samotná kvalitní vonná esence, ale především dodržení přísného technologického postupu při jeho výrobě.

Cena je vždy individuální a je dána počtem kusů, sílou parfémové kompozice, volbou obalů a dalších komponentů. Vždy je však naším cílem zákazníkům dodat vysoce kvalitní parfém v krásném balení a za přijatelnou cenu.

Naší velkou předností je výroba parfémů již od 100 kusů.

Pojďte s námi nahlédnout do světa výroby parfémů!

 

Parfémové kompozice

Základem parfému jsou vonné esence, ze kterých parfumér neboli nos vytvoří Vaši unikátní parfémovou kompozici. Vonné esence pochází od renomovaných společností z celého světa a komponují je 3 zkušení parfuméři. Připraví na míru vždy to, co klient právě požaduje. Jsme Vám schopni nabídnout velmi vysokou kvalitu za nízké ceny.

Vybírat můžete z tisíce druhů parfémových kompozic. Spojením kvalitní vonné esence a našeho technologického postupu pro Vás umíme vyrobit podmanivou vůni dle Vašeho přání.

Obecně výroba parfému spočívá ve výrobě parfémové kompozice z jednotlivých vonných látek a jejich následném smíchání s lihovým roztokem a malým množstvím vody. Následuje technologický postup, který trvá několik týdnů až měsíců, aby se docílilo požadované kvality.

Komponování jednotlivých vonných látek do finální podoby parfému není vůbec snadná záležitost. Různé látky totiž mají různou těkavost a po aplikaci parfému na kůži se vypařují v různou dobu. V průběhu času se tedy jednotlivé vonné esence rozvoňují v následujícím sledu: 

1. Hlava parfémU

Hlava parfému je první vjem, jež má zákazník v okamžiku aplikace parfému. Tvoří ji těkavé vonné látky, které se do cca 15 minut zcela odpaří. Jsou jimi zejména jemné květinové, citrusové a ovocné esence. Ačkoli se hlava parfému neudrží na kůži příliš dlouhý čas, zákazník se mnohdy na jejím základě rozhodne o nákupu parfému. První dojem hraje nejdůležitější roli!

2. Srdce parfému

Srdce parfému určuje celkový charakter vůně. Jinými slovy podle něj hodnotíme vůni jako ovocnou, kořeněnou, dřevitou, květinovou či orientální. Jelikož jej tvoří středně prchavé látky, na kůži vydrží cca 2 - 3 hodiny po aplikaci parfému. Esence mohou být nejrůznějšího charakteru. Musí však harmonizovat s úvodními tóny hlavy a pozvolna přecházet do závěrečného “základu.”

3. Základ parfému

Základ parfému tvoří nejstabilnější látky. Jejich vůně se začíná projevovat až cca hodinu po aplikaci parfému. Pozvolna se prolíná s tóny srdce, které zároveň fixuje a stabilizuje. U některých parfémů může doznívat dokonce až několik dní od aplikace. V základu parfému se velmi často využívají látky jako je ambra, santalové dřevo, pižmo, cedrové dřevo, vanilka, pačule atd.

Flakonky

Ačkoli jsou vonné složky důvodem, proč si zákazník parfém koupí, to co jako první upoutá jeho pozornost je vždy líbivý flakon.

Našim zákazníkům nabízíme široký výběr velikostí a tvarů flakonků, dostupných již od stovek kusů. V ČR a SR máme výhradní zastoupení pro společnost Eurovetrocap, jednoho z předních dodavatelů parfémových a kosmetických obalů. Flakonek však můžeme na přání zajistit i od mnoha jiných výrobců, případně nechat vyrobit přesně na míru. Individuální výroba je však mnohdy spojena i s minimálním odběrem, často v řádech několika desítek tisíc kusů.

Design flakonku vytvoříme dle Vašeho přání a finančních možností. Nabízí se zde celá řada technik, od průhledného či neprůhledného barvení, pískování, přes různé druhy potisku (laserem, sítotiskem, tamponovým tiskem atd.) až po polep rozmanitými druhy etiket.

Více informací o flakoncích se dozvíte na stránce flakonky.

 

balení

Hotový parfém se vkládá do krabičky, vyrobené přesně na míru flakonku. Její provedení se může lišit tloušťkou papíru a přítomností designových prvků na jejím povrchu, jako je parciální lak, slepotisk, termotisk, či jiné metody vizuálního či mechanického ozvláštnění. Grafický design je plně v rukou Vaší fantazie. Využít můžeme kromě papíru i jiné, méně běžné materiály.

Poslední kapku luxusního vzhledu dodá krabičce balení do průhledného celofánu.

 

Legislativa

Abyste mohli Váš produkt bez obav nabídnout na trhu v rámci EU, zajistíme pro Vás veškerou ze zákona povinnou dokumentaci a povolení. Jedná se zejména o:

  • Zhodnocení bezpečnosti kosmetického prostředku pro zdraví osob
  • notifikaci kosmetického přípravku v CPNP registru EU
  • zajištění odpovědné osoby s potřebným vzděláním
  • dermatologické testy - na Vaše přání (nejsou ze zákona povinné)

 

Normy

Slovo parfém je obecné označení pro většinu vůní. Existují však jisté “normy,” které zdánlivě kategorizují vůně dle procentuálního obsahu vonných látek rozpuštěných v lihu. Tyto normy však nejsou nijak ukotveny v legislativě, tudíž si je každý výrobce parfémů může přizpůsobit. Jednotlivá označení se tedy mohou v některých případech prolínat.

EDC - kolínská voda

 

3 - 5 % vonných esencí

EDT - toaletní voda

 

4 - 9 % vonných esencí

EDP - parfémová voda

 

10 - 15 % vonných esencí

P - parfém

  16 - 40 % vonných esencí

 

Mandario Company přednostně vyrábí parfémy s koncentrací 20% parfémové kompozice. Koncentraci však lze upravit dle přání. Záleží čistě jen na Vás.

Množství a kvalita vonných esencí není zdaleka jediné měřítko kvality parfému. Důležitou roli zde hraje správný technologický postup. Vůně se musí namíchat a nechat vyzrát v přesně stanovených podmínkách tak, aby měl parfém stálou vůni, jednotlivé jeho složky se uvolňovaly ve správném časovém sledu a tekutina byla čirá.

Tento technologický postup jsme dlouhé roky vylepšovali ke spokojenosti našich zákazníků, abychom jim mohli s čistým svědomím garantovat vysokou kvalitu produktů, kterým propůjčí logo a název své privátní značky. I tím se lišíme od průměrných výrobců parfémů.

Kromě komplexní výroby parfému dle vlastního návrhu Vám nabízíme i kooperaci při jednotlivých fázích výrobního procesu. Například dodání a design obalů, plnění vlastních flakonů, dodání tekutiny, balení finálních produktů atd.