zakázková výroba kosmetiky

Je li pro Vaše klienty důležitá péče o tělo, či zkrášlování svého vzhledu, nabízíme Vám možnosti výroby nejrůznějších kosmetických přípravků pod Vaší privátní značkou. Máme pro Vás připravenou bohatou škálu kvalitních a inovativních kosmetických produktů, které se jistě stanou žádaným doplňkem Vašeho stávajícího portfolia výrobků či služeb, nebo vítaným propagačním předmětem.

 

Nabízíme výrobu kosmetických produktů, které Vám přizpůsobíme přesně na míru Vašemu obchodnímu záměru:

 • Dermatologická kosmetika - hydratační krémy, krémy na ruce, tělová mléka, noční krémy, čistící masky
 • Aktivní kosmetika - krémy na vrásky, krémy na celulitidu, Anti Aging přípravky s obsahem kolagenu, kyseliny hyaluronové, koenzymu Q10, Aloe vera, atd.
 • Bio kosmetika*
 • Přírodní kosmetika – široký sortiment kosmetických produktů na přírodní bázi včetně přírodních konzervantů, bez parabenů, těžkých kovů, ropných látek a jiné syntetické chemie
 • Vlasová kosmetika - šampóny, kondicionéry, klasické laky na vlasy i laky se třpytkami, vosky, styling gely, tužící pěny, vitalizační krémy, masky a kúry na poškozené a suché vlasy, tónovací produkty
 • Tělová kosmetika - deodoranty ve spreji, tuhé i kuličkové, antiperspiranty, tělové balzámy, pleťové vody, sprchové gely, krémy na ruce, dámské krémy na oční okolí i obličej, atd.
 • Kosmetika barber i na holení- barber vosky a pomády na vousy, gely na holení pro muže i ženy, pěna na holení, vody a balzámy po holení
 • Kosmetika na opalování - krémy a oleje na opalování, mléka po opalování
 • Masážní kosmetika
 • a mnoho dalších..

* zákon nestanovuje kritérium pro označení Bio kosmetika, proto má každý výrobce vlastní normy pro tento pojem. Někteří výrobci používají normy různých certifikačních společností.

U většiny výrobků lze využít stávající receptury s obohacením jejich složení o nejrůznější látky a uzpůsobením jejich parfemace dle Vašeho přání. Nabízí se i možnost vývoje nového originálního produktu. Tato varianta je však časově i finančně značně náročnější.

Pojďme se nyní podívat do procesu výroby kosmetického produktu.

 

Kosmetická hmota

Základem každého kosmetického produktu je kosmetická hmota. Ať už se jedná o kosmetiku tělovou, vlasovou, či jakoukoliv jinou, zákazník vždy ocení kvalitní produkt. Konec konců si jeho účinky ověřuje doslova na vlastní kůži.

Druhů a typů receptur, technologií výroby a vývoje je celá řada. Není tedy v moci žádného kosmetického výrobce, aby od každého typu vyvinul produkt té nejvyšší kvality. Vývoj takového produktu totiž obnáší dlouhé měsíce, či dokonce roky testování a někdy i investici do nákladné speciální výrobní techniky.

Ačkoli Mandario Company není přímým výrobcem žádného kosmetického produktu (s výjimkou klasických parfémů, bytových parfémů, či autoparfémů), spolupracuje s těmi nejlepšími laboratořemi a vývojáři jednotlivých druhů kosmetických produktů. Našim klientům jsme tedy schopni nabídnout kosmetickou hmotu vysoké kvality přesně podle jejich představ.

Kosmetická hmota může být sebevíce kvalitní. Pokud však není její obal esteticky přitažlivý, úspěšnost prodeje takového výrobku se rapidně snižuje.

 

Kosmetické obaly

Mandario Company nabízí svým zákazníkům rozmanité možnosti materiálů, tvarů a designu kosmetických obalů. Na českém a slovenském trhu máme výhradní zastoupení pro společnost Eurovetrocap, jednoho z předních dodavatelů kosmetických obalů a parfémových flakonů na světovém trhu. Výhoda této spolupráce je odběr již od malého počtu kusů za zajímavé ceny. Obaly lze však zajistit na přání i od spousty jiných výrobců, případně nechat vyrobit přesně na míru. To je však mnohdy spojeno i minimálním odběrem až několika desítek tisíc kusů.

Design obalu vytvoříme dle Vašeho přání a finančních možností. Nabízí se zde celá řada technik, od neprůhledného či průhledného barvení a pískování u skleněných lahviček, přes různé druhy potisku (laserem, sítotiskem, tamponovým tiskem atd.) až po polep rozmanitými druhy etiket.

Více informací o kosmetických obalech se dozvíte na stránce kosmetické obaly.

 

Balení

Některé kosmetické produkty se kromě primárního obalu vkládají do na míru vytvořených krabiček, případně dále balí do průhledného celofánu. Zde se jedná například o luxusní řady krémů proti vráskám, či kterékoli jiné výrobky. Lze využít i skupinového balení více produktů “v jednom.”

Provedení krabičky se může lišit tloušťkou papíru a přítomností designových prvků na jejím povrchu, jako je parciální lak, slepotisk, termotisk, či jiné metody vizuálního či mechanického ozvláštnění. Grafický design je plně v rukou Vaší fantazie. Využít můžeme kromě papíru i jiné, méně běžné materiály.

 

Legislativa

Abyste mohli Váš produkt bez obav nabídnout na trhu v rámci EU, zajistíme pro Vás veškerou ze zákona povinnou dokumentaci  a povolení. Jedná se zejména o:

 • Zhodnocení bezpečnosti kosmetického prostředku pro zdraví osob
 • notifikaci kosmetického výrobku v registru EU - CPNP
 • zajištění odpovědné osoby s potřebným vzděláním
 • zátěžové testy konzervace
 • dermatologické testy

 

Kromě komplexní zakázkové výroby kosmetiky Vám nabízíme i zajištění jednotlivých výrobních fází. Například dodání a design obalů, dodání kosmetické hmoty, balení finálních produktů atd.