Stejně jako mnoho současných moderních společností, i my usilujeme o udržitelný rozvoj. Našim klientům nabízíme nejen produkty obsahující suroviny získané šetrným způsobem, ale také recyklované a ekologicky vyrobené kosmetické obaly.

Ve spolupráci se společností Eurovetrocap, pro kterou máme výhradní zastoupení pro ČR a SR, Vám nabízíme kosmetické obaly vyrobené z 90% recyklovaného materiálu a 100% recyklovatelné obaly.

recyklované kosmetické obaly

RECYKLOVANÉ SKLO

Sklo je významná a velmi dobře recyklovatelná druhotná surovina, kterou lze mnohonásobně zpětně využít. Některé sklárny zaměřující se na výrobu flakonů a kosmetických obalů pro společnost Eurovetrocap upřednostňují recyklované suroviny před novovýrobou. Není třeba žádného kompromisu, recyklované sklo je od nově vyrobeného k nerozeznání!

 

RECYKLOVANÉ PET A HDPE OBALY

Plasty jsou stejně jako sklo velmi hojně recyklovanou surovinou. Současné technologie si poradí se zpracováním valné většiny typů plastových obalů.

Plastový recyklovaný materiál využívaný pro výrobu kosmetických obalů společnosti Eurovetrocap má původ v potravinářství. Minimalizuje se tak riziko možnosti obsahu agresivních chemických látek ve finálních plastových produktech. Využitím těchto obalů máte i Vy šanci přispět k omezení nadměrné těžby ropy. Recyklované obaly jsou ekologickou a zároveň i ekonomickou volbou.

 

GREEN PE

Věděli jste, že polyethylen je typ plastu, který lze získat i zpracováním cukrové třtiny? Vlastnosti jsou totožné jako u jeho „sourozence“ vyrobeného z ropy. Recykluje se tedy stejným způsobem. Významně se však liší technologií výroby, která je v případě cukrového plastu o mnoho šetrnější k životnímu prostředí. Za každou vyprodukovanou tunu Green PE se sníží emise CO2 do atmosféry o 2,1 tuny. V roce 2018 činila tato úspora celkem 219 tun.

 


 Každý, kdo uvádí na český trh obaly či balené výrobky, je povinen nakládat s obalovým odpadem v souladu s účinnými právními předpisy. Jsme proto zapojeni do systému společnosti EKO-KOMzajišťujícího sběrnou síť pro recyklaci obalů. Přesvědčitse můžete na zde.